Menu

Karakteristieke stadswoning met stadstuin in het centrum van Leerdam
9
+27

Bergstraat 71, Leerdam
€ 5.081
Verkocht
View Gallery

Hoofdkenmerken

Twee-onder-één-kapType
EEnergielabel
2Slaapkamers
1Badkamers
62 m²Woonruimte
55 m²Perceel
1929Bouwjaar
48Dagen online

Beschrijving

Deze karakteristieke stadswoning uit 1929 is gelegen op een uitstekende locatie in de Bergstraat, midden in het centrum van Leerdam. De woning heeft een wit geschilderde gevel met een zadeldak, een donkergroene voordeur en authentieke gebrandschilderde glas-in-lood details aan de buitenkant die het huis een eigen herkenbaar aanzien geven. Binnen vindt u twee slaapkamers, een volledig vernieuwde badkamer en een beschutte stadstuin. In 2024 zijn acht zonnepanelen geplaatst, een nieuwe badkamer aangelegd en de bijkeuken gemoderniseerd. Dit maakt het een ideaal thuis voor een starter of stel dat centraal en met karakter wil wonen.

De locatie spreekt voor zich. Supermarkten, winkels en horecagelegenheden liggen op loopafstand. Het NS-station en de wegen richting Gorinchem en de A2, A15 en A27 snelwegen zijn snel bereikbaar. Als u de stad even wilt verlaten, kunt u binnen enkele minuten fietsen naar het open rivierenlandschap van de Linge.

Bij het betreden via de voordeur aan de Bergstraat komt u in de hal. De hal heeft direct karakter dankzij de sfeervolle behangmuren met een botanisch motief, een charmante vloer en een bovenlicht met glas-in-lood boven de voordeur. Via het portaal bereikt u de voorkamer door een binnendeur en is de trap naar de bovenverdieping zichtbaar.

De eetkamer aan de straatzijde is een lichte en rustige ruimte met een laminaatvloer, lambrisering en de karakteristieke bovenramen met glas-in-lood die prachtig gekleurd licht naar binnen laten. De woonkamer aan de tuinzijde is de grootste leefruimte op de begane grond. Dezelfde warme combinatie van laminaatvloer, sierlijke pleisterlijsten en glas-in-lood geeft de kamer een eigen sfeer. Het grote raam biedt uitzicht op de stadstuin en zorgt voor een prettige lichtinval. Via een open verbinding is de keuken direct bereikbaar.

De keuken is in rechte opstelling gezet met witte fronten, een donker werkblad en een zwart-wit geblokte tegelvloer. De keuken is voorzien van een gaskookplaat en een afzuigkap. Een deur geeft toegang tot de bijkeuken. De in 2024 gemoderniseerde bijkeuken biedt ruimte voor de wasmachine, vaatwasser, koelkast en een grote inbouwkast met bergruimte. Aangrenzend bevindt zich de badkamer, die in 2024 eveneens volledig is vernieuwd. Deze is netjes afgewerkt met een ruime inloopdouche met regendouche, een wastafelmeubel met verlicht ronde spiegel, een toilet en een designradiator. De elegante vloertegel geeft de ruimte een verzorgd aanzien. Boven de badkamer bevindt zich een bergzolder.

Via de witte houten trap vanuit het portaal bereikt u de overloop op de eerste verdieping. Hier bevinden zich de twee slaapkamers, beide gesitueerd onder het zadeldak met de open houten balken en een betimmerd plafond. Het houtwerk heeft een warme kleur en geeft beide kamers een bijzonder karakter.

De slaapkamer aan de achterzijde beschikt over een eigen wastafel en biedt ruimte voor een tweepersoonsbed. De slaapkamer aan de voorzijde heeft een dakraam en een raam aan de achtergevel. Ook hier bepalen de zichtbare houten balken het beeld. De ruimte is goed te gebruiken als werkkamer of logeerkamer. Zeer handig hierbij is de extra bergruimte in de zolderruimte in de nok.

Achter de woning bevindt zich een beschutte stadstuin die bereikbaar is via de bijkeuken. De tuin is voorzien van siertegels in een plastic frame, bloembakken met bloemen en een groene begroeide zijmuur. Compact maar goed onderhouden, en voor een pand midden in het centrum van Leerdam een echte aanwinst. De tuin is gelegen op het zuidwesten en heeft een oppervlakte van ongeveer acht vierkante meter, met een diepte van twee meter en een breedte van vier meter.

Leerdam ligt in de gemeente Vijfheerenlanden en is bekend om de glasindustrie en kaasbereiding. Leerdam heeft ongeveer twintigduizend inwoners en ligt langs de prachtige rivier de Linge en is omringd door stadsmuren. Leerdam heeft een rijke geschiedenis die terug te vinden is in de Grote Kerk, het Hofje van mevrouw van Aerden en het Oude Stadhuis.

Alle voorzieningen die het wonen in Leerdam aantrekkelijk maken, zijn aanwezig. Er zijn meerdere basisscholen, middelbare scholen, diverse winkels en supermarkten, culturele verenigingen en sportverenigingen. Het oude centrum van Leerdam ligt karakteristiek aan de haven, waarbij de authentieke stadsmuren met muurtorens nog duidelijk zichtbaar zijn. Het centrum is levendig en elke donderdag is er een grote verse markt. Diverse winkels en galerieën bevinden zich in het centrum. De horeca in Leerdam is ook veelzijdig, met meerdere restaurants voor een snelle hap of een uitgebreid diner.

De woning beschikt over energielabel E en is gedeeltelijk voorzien van dubbel glas. Verwarming en warm water worden verzorgd door een gasgestookte combiketel, namelijk een Intergas Kombi Kompact CW5, welke gehuurd is. Glasvezelkabel is beschikbaar bij de woning. Parkeren is mogelijk via betaald parkeren en parkeervergunningen in de omgeving.

Met een woonoppervlakte van tweeënzestig vierkante meter en een perceel van vijfenvijftig vierkante meter biedt deze stadswoning een compact maar goed ingedeelde leefruimte op een zeer gewilde centrale locatie. De recente updates in 2024, waaronder de zonnepanelen, de nieuwe badkamer en de gemoderniseerde bijkeuken, voegen eigentijds comfort toe aan dit karakteristieke huis uit 1929.

Voorzieningen

Badkamer

Douche

zai:glm-5-turbo(100%)
Ja

Badkuip

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

En-suite badkamer

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Gastentoilet

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Bidet

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Regendouche

zai:glm-5-turbo(100%)
Ja

Dubbele douche

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Gedeelde douche

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Gedeeld toilet

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Dubbele wastafel

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Vloerverwarming in badkamer

zai:glm-5-turbo(85%)
Nee

Exterieur

Balkon

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Achtertuin

zai:glm-5-turbo(100%)
Ja

Voortuin

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Zijtuin

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Terras

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Dakterras

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Barbecuerruimte

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Patio

zai:glm-5-turbo(80%)
Nee

Veranda

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Gastenverblijf

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Aan het water

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Moestuin

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Paardenfaciliteiten

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Kleine veeteeltfaciliteiten

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Privébuitenzwembad

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Privé buitenjacuzzi

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Privétennisbaan

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Prachtig uitzicht op de bergen

zai:glm-5-turbo(100%)
0%

Prachtig uitzicht op de stad

zai:glm-5-turbo(90%)
0%

Prachtig uitzicht op de tuin

zai:glm-5-turbo(90%)
0%

Prachtig uitzicht op zee

zai:glm-5-turbo(100%)
0%

Prachtig uitzicht op de haven

zai:glm-5-turbo(90%)
0%

Prachtig uitzicht op bezienswaardigheid

zai:glm-5-turbo(90%)
0%

Interieur Comfort

Airconditioning

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Centrale Verwarming

zai:glm-5-turbo(100%)
Ja

Open Haard

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Houten Vloer

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Tegels

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Laminaatvloer

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Tapijtvloer

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Vloerverwarming

zai:glm-5-turbo(85%)
Nee

Inloopkast

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Thuiswerkplek

zai:glm-5-turbo(80%)
Ja

Dakraam

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Zichtbare Balken

zai:glm-5-turbo(100%)
Ja

Erker

zai:glm-5-turbo(85%)
Nee

Privé Binnenzwembad

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Privé Binnensauna

zai:glm-5-turbo(100%)
Nee

Ingebouwde Kasten

zai:glm-5-turbo(80%)
Nee

Franse Deuren

zai:glm-5-turbo(80%)
Nee

Stucwerk

zai:glm-5-turbo(80%)
Nee

Interieurstijl

Scandinavisch

zai:glm-5-turbo(95%)
5%

Modern

zai:glm-5-turbo(90%)
25%

Industrieel

zai:glm-5-turbo(95%)
0%

Mediterraan

zai:glm-5-turbo(95%)
0%

Klassiek

zai:glm-5-turbo(95%)
85%

Exterieurstijl

Traditioneel / Historisch

zai:glm-5-turbo(95%)
90%

Vroeg 20e Eeuws

zai:glm-5-turbo(100%)
95%

Nachoorlogs Functioneel

zai:glm-5-turbo(100%)
0%

Modernistisch

zai:glm-5-turbo(95%)
0%

Nieuwbouw

zai:glm-5-turbo(100%)
0%

Keuken

Oven

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Magnetron

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Vrieskast

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Kookeiland

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Voorraadkast

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Kookplaat

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Inductiekookplaat

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Ingebouwd koffieapparaat

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Kokend water kraan

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Ingebouwd afzuigsysteem

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Gedeelde keuken

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Designkeuken

zai:glm-5-turbo(80%)
20%

Nieuwe keuken

zai:glm-5-turbo(85%)
5%

Parkeren & Opslag

Parkeren

zai:glm-5-turbo(90%)
Ja

Berging

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Garage

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Automatische garagedeur

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Dubbele garage

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Zolder

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Kelder

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Overdekte parkeerplaats

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Ondergrondse parkeergarage

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Laadpaal

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Werkplaats

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Schuur

zai:glm-5-turbo(85%)
Nee

Gratis straatparkeren

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Vergunning straatparkeren

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Regels

Vereniging van Eigenaren (VvE)

zai:glm-5-turbo(70%)
Nee

Erfpacht

zai:glm-5-turbo(80%)
Nee

Veiligheid & Toegankelijkheid

Lift

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Intercom

zai:glm-5-turbo(70%)
Nee

Alarmsysteem

zai:glm-5-turbo(70%)
Nee

Beveiligingscamera's

zai:glm-5-turbo(70%)
Nee

Privé-ingang

zai:glm-5-turbo(90%)
Ja

Automatisch Hek

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Videofoon

zai:glm-5-turbo(70%)
Nee

Inbraakwerende Deur- & Raambeveiliging

zai:glm-5-turbo(70%)
Nee

Gesloten Wijk

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Rolstoeltoegankelijk

zai:glm-5-turbo(85%)
5%

Voorzieningen & Technisch

Wasruimte

zai:glm-5-turbo(95%)
Ja

Glasvezel Internet

zai:glm-5-turbo(99%)
Ja

Energiezuinigheid

Zonnepanelen

zai:glm-5-turbo(100%)
Ja

Dubbelglas

zai:glm-5-turbo(100%)
Ja

Tripelglas

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Warmtepomp

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Thuisbatterij

zai:glm-5-turbo(95%)
Nee

Overige energiebesparende maatregelen

zai:glm-5-turbo(90%)
Nee

Geschiedenis

NU
9d 5h
9 mei 2026, 02:28
Vraagprijs bijgewerkt
€ 315.000
€ 5.081
€ -309.919
9d 5h
9 mei 2026, 02:28
Meerdere wijzigingen
Huurprijs bijgewerkt
€ 315.000
€ 5.081
€ -309.919
Onderhandelbaar bijgewerkt
Ja
Nee
20d 4h
28 apr 2026, 02:47
Energielabel bijgewerkt
"E"
E
20d 4h
28 apr 2026, 02:39
Energielabel bijgewerkt
E
"E"
23d 18h
24 apr 2026, 12:40
Locatiecoördinaten bijgewerkt
[object Object]
32d 12h
15 apr 2026, 18:42
Beschikbaarheid bijgewerkt
Ja
Nee
15d 20h
30 mrt 2026, 22:32
Advertentie aangemaakt